Zmiany w klasyfikacji po III etapie Turnieju Młodych Historyków 2019/2020

Opublikowano: czwartek, 19 grudzień 2019

W etapie tym, w którym mocno zaatakowali uczniowie z klas 6, uczestniczyło 24 uczniów/na 28 zgłoszonych. Pozycję lidera utrzymała Natalia Sobierajewska z klasy 7. Tuż za nią Sebastian Bernacki z klasy 6b i Adam Rutka z klasy 8a.

Czwarty etap przewidziany jest na 27 stycznia 2020 roku (w poniedziałek) i będzie dotyczył powstania styczniowego 1863-1864. Będzie to ostatnia szansa zakwalifikowania się do najlepszej ósemki. Kto marzy o starcie w finale, musi się solidnie przygotować.

Klasyfikacja po 3 etapie (1. II wojna 1939-45; 2. Powstanie 1830-31; 3. Powstanie 1918-19)

  1. Natalia Sobierajewska (klasa 7a) 16 + 14 + 16 = 46 / na 75 pkt. możliwych do zdobycia
  2. Sebastian Bernacki (klasa 6b) 14 + 12 + 19 = 45
  3. Adam Rutka (klasa 8a) 19 + 11 + 15 = 45
  4. Marcelina Durka (klasa 8a) 18 + 10 + 12 = 40
  5. Irmina Ptasińska (klasa 6a) 10 + 9 + 20 = 39

6-8. Rafał Fronczak (klasa 8b) 13 + 11 + 8 = 32

6-8. Matylda Maciak (klasa 8a) 12 + 10 + 10 = 32

6-8. Michał Wiewiór (klasa 8a) 15 + 6 + 11 = 32

  1. Krzysztof Marciniak (klasa 5b) 8 + 10 + 13 = 31
  2. Weronika Dudek (klasa 8b) 16 + 9 + 5 = 30
  3. Monika Jaworska (klasa 5a) 7 + 9 + 13 = 29
  4. Krzysztof Mieńkowski (klasa 8b) 11 + 7 + 11 = 29
  5. Eliza Kostrzewa (klasa 5b) 11 + 9 + 7 = 27
  6. Jan Zaranek (klasa 6a) 7 + 10 + 10 = 27
  7. Oliwia Markiewicz (klasa 7a) 11 + x + 16 = 27
  8. Mikołaj Tomaszewski (klasa 8a) 9 + 9 + 9 = 27

17-18. Amelia Sendek (klasa 8b) 12 + 6 + 7 = 25

17-18. Aleksandra Kuligowska (klasa 8a) 8 + 9 + 8 = 25

  1. Adam Pęśko (klasa 5b) 9 + 7 + 8 = 24
  2. Zofia Szewczyk (klasa 8b) 9 + x + 9 = 18
  3. Krystian Musiałowski (klasa 6a) 7 + 9 + x = 16

22-23. Iga Osińska (klasa 5a) 5 + 10 + x = 15

22-23. Łucja Durka (klasa 5a) 4 + 5 + 6 = 15

  1. Joanna Łukasiewicz (klasa 6a) 8 + 7 + x = 15
  2. Marcin Rutkowski (klasa 8b) x + x + 15 = 15
  3. Julia Strzelecka (klasa 5a) 3 + 5 + 6 = 14
  4. Kamil Rutkowski (klasa 6b) x + x + 10 = 10
  5. Oliwier Strzelecki (klasa 5a) x + 9 + x = 9

x – nie uczestniczył/uczestniczyła

Zwycięzca I etapu: 1. Adam Rutka (klasa 8a) – 19 pkt.

Zwycięzca II etapu: 1. Natalia Sobierajewska (klasa 7a) – 14 pkt.

Zwycięzca III etapu: 1. Irmina Ptasińska (klasa 6a) – 20 pkt.