Regulamin Gminnego Konkursu Wiedzy Olimpijskiej

Opublikowano: poniedziałek, 13 styczeń 2020

1. Cel konkursu:

- popularyzacja idei olimpijskiej wśród młodzieży,

- propagowanie sportowego trybu życia,

- wyłonienie najlepszych znawców tematyki olimpijskiej w kategorii szkół podstawowych.

2. Tematyka konkursu:

- A. Osiągnięcia i wyniki sportowców w Letnich i Zimowych Igrzyskach Olimpijskich

- B. Osiągnięcia uczestników konkursów sztuki w Igrzyskach Olimpijskich ery nowożytnej

- C. Problemy polskiego i międzynarodowego ruchu olimpijskiego

3. Organizator konkursu:

- Publiczna Szkoła Podstawowa w Goszczynie

4. Uczestnicy konkursu:

- młodzież szkolna z kl. 4-8 ucząca się w szkołach podstawowych na terenie gminy Goszczyn

5. Terminarz konkursu:

- konkurs przeprowadzony zostanie w 2 etapach

- 1 etap: eliminacje szkolne w terminie do dnia 30 kwietnia 2020 roku przeprowadzają szkoły (ostateczny termin przesłania zgłoszenia uczestników konkursu upływa 22 maja 2020 roku)

- 2 etap: finał gminny odbędzie się w dniu 29 maja 2020 roku (piątek)

6. Zasady przeprowadzenia konkursu:

- eliminacje szkolne: we wszystkich szkołach podstawowych, na terenie gminy Goszczyn, przeprowadzają szkoły we własnym zakresie. Najlepszych 5 zawodników wyłonionych w tych eliminacjach uzyskuje awans do finału gminnego. Protokół z tych zawodów organizatorzy przesyłają do PSP w Goszczynie w terminie do 22 maja 2020 roku

- 2 etap: finał gminny przeprowadzony zostanie w dniu 29 maja 2020 r., planowana godzina 09.00, w Publicznej Szkoły Podstawowej w Goszczynie przy ul. Armii Krajowej 2.

Pytania na finał gminny opracowuje organizator konkursu. Każdy uczestnik odpowiada pisemnie na 50 pytań. Za każdą prawidłową odpowiedź otrzymuje 1 punkt. Kolejność w finale będzie ustalona na podstawie liczby uzyskanych punktów. Wygrywa uczeń z największą liczbą punktów. W przypadku równej liczby punktów przewidywana jest ustna dogrywka (o miejsca 1-3).

7. Nagrody w konkursie:

- nagrody dla finalistów konkursu zapewnia organizator (nagrody rzeczowe, dyplomy i inne).

8. Zasady finansowania konkursu:

- koszt przeprowadzenia konkursu pokrywa organizator ze środków uzyskanych z UG w Goszczynie, od sponsorów i innych fundatorów oraz ze środków własnych szkoły.

Uwaga!

Wszelkie dodatkowe informacje na temat konkursu można uzyskać pod adresem: Jan Popkowicz – Publiczna Szkoła Podstawowa w Goszczynie, ul. Armii Krajowej 2, tel. (0-48) 663-22-30, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Organizatorzy eliminacji szkolnych mogą uzyskać propozycję zestawu 25 pytań w PSP w Goszczynie. Organizator finału będzie informował zainteresowanych o wszelkich zmianach.